Piano


Imię: Piano (z wł. cicho, spokojnie
Płeć: Pies
Rasa: (prawie) Border Collie
Data urodzenia: 17.03.14 r.
Umaszczenie: Black and white
Oczy: brązowe
Włos: długi, lejący
Wysokość w kłębie: +/- 56 cmWarto przeczytać 50 faktów o Piano

Posty urodzinowe: 
1. Urodziny Piano
2. Urodziny Piano


Imię "Piano" nie jest przypadkowe. Nazwałam go tak, bo gram na pianinie. W swoim wcześniejszym domu, tam gdzie się urodził, nazywali go "Tygryskiem", bo trzeba było go izolować od misek rodzeństwa :P. Piano z włoskiego znaczy "cicho", "spokojnie", a gdy wieźliśmy szczyla do domu, całą drogę przespał.  Możemy pochwalić się wieloma sztuczkami. Często ludzie pytają nas, czy mamy trenera, z góry uprzedzam, nie, nie mamy. Wszystkich sztuczek uczę go ja :). Jest już dorosłym psem, ale drzemie w nim mały szczeniaczek.
                     

    

8 komentarzy:

 1. Z jakiej mały jest hodowli? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest napisane, że nie jest z hodowli, czyli z pseudo ;)

   Usuń
  2. Z tego co wiem, to pseudohodowle masowo rozmnażają swoje nierasowe zwierzęta, psy koty, tylko i wyłącznie dla czystego zysku, bo zbijają na tym nie małe pieniądze, źle traktują zwierzęta i nie zależy im do jakiego domu trafią. Piano nie jest ani z hodowli, ani z pseudohodowli. Jego poprzedni właściciele to pasjonaci i miłośnicy tych zwierząt, znam ich osobiście, tak samo jak przodków Piano. Ci Państwo bardzo pilnowali i dbali, żeby te pieski trafiły do dobrych domów ;)
   Mała sugestia, może na drugi raz uważniej czytaj mój blog i to co piszę, to będziesz wiedziała skąd Piano pochodzi :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  3. Termin pseudohodowla oznacza nie tylko hodowanie psów w urągających ich dobrostanowi warunkach, ale również nielegalne rozmnażanie tych zwierząt, a więc poza stowarzyszeniami kynologicznym (FCI), bo bez względu na to, jakie te warunki są (mogą być nawet bardzo dobre) takie rozmnażanie psów przyczynia się do psucia rasy. Stąd np. akcja rasowy = rodowodowy oraz wyjaśnienia na stronach internetowych wielu hodowli.

   Usuń
  4. D. - Zgadzam się w 100%, nic dodać, nic ująć :)

   Usuń
  5. prawda D nic dodać nic ująć

   Usuń
 2. Jaki maluszek z niego był :D Kochany :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogę wiedzieć z jakiego miasta go masz? :p

  OdpowiedzUsuń